Dzisiaj jest Środa 28.10.2020 21:30:59
X Konferencja Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK
Warszawa, 24.10.2020
 
Organizator:Sekcja Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK
WWW:www.konferencjaswws2020.pl
Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na jubileuszową, X Konferencję Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która odbędzie się 24 października 2020 roku w hotelu Marriott w Warszawie.

Wielkość polskiej populacji Młodocianych i Dorosłych z Wadami Wrodzonymi Serca (ang. Grown Up Congenital Heart, GUCH) jest szacowana na około 80 000–100 000. Roczny wzrost o około 2400 pacjentów można przewidzieć na podstawie wskaźnika urodzeń (przy założeniu, że 80% noworodków z wadami wrodzonymi serca urodzonych teraz przeżywa do dorosłości). Niewątpliwy postęp jaki dokonał się w diagnostyce i leczeniu tych chorych zawdzięczamy nowym technologiom, z których na co dzień korzystamy w praktyce klinicznej. Zaproszeni goście i prelegenci pracujący w referencyjnych ośrodkach na terenie całego kraju gwarantują wysoki poziom merytoryczny prezentowanych treści oraz dyskusji, do której mamy nadzieję zachęcą uczestników. Dzielenie się najnowszą wiedzą i doświadczeniem uznajemy nie tylko za swój przywilej, ale i obowiązek. Tym bardziej cieszy nas stale rosnące zainteresowanie środowiska lekarskiego tą grupą chorych.

Program najbliższej konferencji będzie obejmował przedstawienie współczesnej wiedzy na temat najbardziej złożonej grupy pacjentów po operacji typu Fontan – od patofizjologii krążenia fontanowskiego po odległe powikłania i możliwości terapeutyczne. Będziemy dyskutować także o problemach zagrażających życiu zaburzeń rytmu, stratyfikacji ryzyka i możliwościach prewencji nagłego zgonu sercowego. Nie zabraknie również sesji o zasadach wykorzystania różnych możliwości obrazowania anatomicznego i czynnościowego w wadach wrodzonych serca.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Warszawie będzie okazją do wymiany praktycznej wiedzy oraz miłych spotkań w gronie dobrych znajomych.

Zarząd Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK